SUMMER IS ON!

Ramki

Nasze ramy odznaczają się bardzo wysoką jakością.  Wszystkie ramy do obrazów mają zawieszki zarówno na krótkim, jak i długim boku i są wyposażone w wysokiej jakości szkło akrylowe. Oferujemy trzy klasyczne modele z drewna i trzy modele z aluminium/metalu. Ramy drewniane są dostępne w kolorze czarnym, białym i surowego dębu. Nasze metalowe ramy wykonane z aluminium oferowane są w matowej czerni, srebrze i złocie.  Każda rama jest dostępna w pięciu różnych rozmiarach od 21 x 30 do 70 x 100. Wszystkie rozmiary ram odpowiadają dostępnym rozmiarom naszych plakatów.  Można swobodnie dobierać kolory i rozmiary, aby stworzyć bardziej dynamiczny zestaw obrazów na ścianie!

33 elementy

Wyświetl 33 ten 33

Oprawy plakatów – Stylowe ramy w Dear Sam

Na stronie Dear Sam znajdziesz oprawy najwyższej jakości

Wszystkie ramy oferowane na Dear Sam wyróżniają się wysoką jakością. Każda oprawa zawiera szlachetne szkło akrylowe. Oferujemy ramy drewniane i metalowe w kilku różnych kolorach i wykończeniach. Nasze drewniane ramy charakteryzują się jedwabistym, matowym wykończeniem i są dostępne w kolorach białym, czarnym oraz surowego dębu. Posiadamy również metalowe ramy w matowej czerni, srebrze i złocie. Złote ramy charakteryzują się luksusowym, błyszczącym wykończeniem. Metalowe ramy są wykonane z aluminium i są bardzo stabilne.
Szkło akrylowe w naszych oprawach jest zabezpieczone z obu stron plastikową folią. Zapewnia to wysoki poziom ochrony podczas przemieszczania i transportu. Zastosowanie szkła akrylowego sprawia, że nasze oprawy są lekkie i łatwo się je zawiesza. Każda oprawa jest dostępna w pięciu różnych rozmiarach. Oferujemy stylowe ramy w formacie A4 (21x29,7 cm), 30x40 cm, 40x50 cm, 50x50 cm, 50x70 cm i 70x100 cm. Aby zapewnić dynamikę galerii ściennej, dopasuj do wybranych grafik oprawy o różnej wielkości. Kolaż nadaje salonowi, sypialni lub kuchni wyjątkowy, indywidualny styl. Zebraliśmy tu wiele ciekawych inspiracji i wskazówek pomocnych podczas tworzenia idealnej ściennej galerii.

Wskazówki: jak za pomocą oprawy polepszyć wygląd plakatów

Dzięki ładnej oprawie grafika prezentuje się dużo lepiej. Zastanów się, jaki ma być styl Twojej galerii, a następnie wybierz odpowiednie ramy. Warto uwzględnić kolory i kształty już obecne w dekorowanym pomieszczeniu. Ważnym aspektem jest ogólne wrażenie. Na przykład, jeśli chcesz umieścić na ścianie kilka plakatów, upewnij się, że grafiki i ramy będą harmonizować zarówno ze sobą, jak też z innymi elementami wystroju. Na ogólny efekt ma również wpływ kolor ściany. Białe ramy na tle ciemnej ściany wyraźnie się wyróżniają i zajmują więcej „miejsca” niż czarne. Na jasnej ścianie zasada jest odwrotna. Zazwyczaj najłatwiej jest osiągnąć harmonię, wybierając ramy w tym samym kolorze. Jeśli chcesz mieć klasyczną ścianę z grafikami, zalecamy użycie czarnych ram, najlepiej w różnych rozmiarach. To uczyni wnętrze przejrzystym i nada mu własny styl. Czy chcesz, aby Twoje plakaty bardziej wtapiały się w tło ściany, a tym samym galeria nie dominowała w pomieszczeniu? W takim razie wybierz ramy białe lub dębowe.

Wskazówki, jak stworzyć ładną galerię ścienną

Najpierw musisz zdecydować, z ilu oprawionych plakatów i zdjęć ma się ona składać. Najłatwiej jest rozpocząć od zmierzenia pola powierzchni na ścianie, przeznaczonej do zawieszenia na niej zdjęć i plakatów. Na przykład, jeśli zamierzasz zaaranżować grafiki za sofą, musisz zmierzyć szerokość sofy oraz ustalić, jak wysoko nad nią chcesz je umieścić. Po zmierzeniu szerokości i wysokości możesz zacząć od ułożenia ram na podłodze, odpowiednio do Twoich pomiarów. Łącz i dopasowuj do siebie ramy i motywy, które – Twoim zdaniem – tworzą ciekawą kompozycję. Wskazówka: warto łączyć różne rozmiary ram. Inna wskazówka: obserwuj aranżacje innych stylistów i inspiruj się nimi. Znajdziesz tu wiele przykładów udanych kompozycji galerii ściennych. Gdy znajdziesz idealną aranżację, zrób jej zdjęcie swoim smartfonem. Wykorzystując zdjęcie jako odniesienie, możesz łatwo rozmieścić na ścianie wszystkie zdjęcia i plakaty zgodnie z kompozycją utworzoną wcześniej na podłodze. Łatwiej jest wykonać wszystkie czynności z pomocą drugiej osoby. Jedna osoba powinna stać w pewnej odległości od ściany i trzymać w dłoni telefon pokazujący zdjęcie kompozycji. Ułatwi to sprawdzanie, czy osoba rozmieszczająca grafiki na ścianie robi to prawidłowo.

Wskazówki, jak znaleźć odpowiednie oprawy

Nieraz niełatwo jest samodzielnie stwierdzić, które motywy plakatów i ramy najlepiej do siebie pasują. Z zasady czarne ramy są bezpiecznym wyborem. Dzięki nim większość motywów nabiera klasycznego wyrazu. Warto też ustalić, które kolory dominują na plakatach, a następnie użyć ramy, która będzie z nimi harmonizować. Na przykład, motywy przyrodnicze z ziemistymi akcentami często dobrze komponują się z dębową ramą. Ziemisty odcień dębu ładnie współgra z beżowymi tonami, które często towarzyszą naturalnym motywom, na przykład pniom drzew. Jeśli decydujesz się na plakat w bardziej nowoczesnym wydaniu, na przykład zdjęcie z elementami mody, całą stylistykę podkreśli dodatkowo srebrna rama. Jeśli chcesz, aby plakat wyglądał bardziej wytwornie, zalecamy ramę w kolorze złotym. Plakaty przedstawiające sztukę abstrakcyjną najlepiej sprawdzają się w białej lub czarnej oprawie. Podobnie jest z grafikami w żywych lub błyszczących kolorach. Wtedy warto wybrać ramy w kolorze białym lub czarnym. Taka oprawa stanowi neutralne tło dla bardziej ekspresyjnych motywów.

loading
loading
loading
loading
loading